12.5. sobota 9-17hod

Den matek – pro (ne)matky

Symbolicky spolu prožijeme “Den matek” a budeme se věnovat tématům viny, zodpovědnosti, hněvu i smutku a hledat odpuštění, smíření a vyrovnání se. Využijeme psychoterapeutické metody práce s tělem, arteterapie, meditace a imaginace, sílu sdílení, porozumění a ženské energie. Budeme tančit, mluvit, naslouchat, zpívat, plakat, zlobit se, meditovat, psát i malovat (mandaly), tvořit, pečovat o sebe, hledat svou jedinečnou roli ženy a matky, svou vnitřní sílu, sebedůvěru a naději.

Vedou: psychoterapeutky Mgr.Jana Kučerová a  Mgr. et Mgr. Vlaďka Bartáková, PhD.

S sebou: pohodlné oblečení, vhodné teplé ponožky (na “přezutí”), drobné občerstvení ke sdílení, případně barevné tenké fixy či gelová pera. 12 – 14 hod. bude pauza na oběd a odpočinek – k dispozici je varná konvice, nádobí, mikrovlnná trouba, v okolí dostatek fajn restaurací.

Pro cestující z daleka je možné přespání na místě za 250Kč (lůžko s matrací, nutný vlastní spacák).

Cena: 1.000,- Kč 

 

každý čtvrtek 18:30 – 20hod

Večerní relaxace – otevřená skupina

„Ochutnávání“ a procvičování nejznámějších i méně známých relaxačních technik: dechová cvičení, Schultzův Autogenní trénink, Jacobsonovu progresivní relaxaci, různé relaxace s imaginacemi, jógové relaxace, meditativní a mindfulness techniky, cvičení z bioenergetiky či focussingu a mnohé další. Dozvíte se, jak fungují a jak je nejlépe využívat pro zvládání obtížných situací, efektivní odpočinek, zlepšení spánku, zmírnění úzkostí, posílení sebekontroly a koncentrace, citlivější kontakt se svým tělem i léčení různých chronických a psychosomatických obtíží.

Jednotlivá setkání na sebe navazují jen volně, můžete přijít jen jednou nebo chodit relaxovat pravidelně. Každé setkání je jedinečné, obsah přizpůsobuji aktuálním zájmům a potřebám skupiny (3-8 účastníků), obvykle zvládneme dvě různé praktické relaxace. S sebou nemusíte nic nosit: podložky na ležení, deky, polštářky a drobné občerstvení budou k dispozici

Nutné je přihlášení vždy nejpozději den předem do 18.hod e-mailem nebo SMS.

Cena: 250Kč